स्वास्थ्य, कृषि लगायत भौतिक पूर्वाधार क्षेत्रमा उल्लेनीय प्रगति गर्दै छौं, वडा अध्यक्ष अर्याल

स्वास्थ्य, कृषि लगायत भौतिक पूर्वाधार क्षेत्रमा उल्लेनीय प्रगति गर्दै छौं, वडा अध्यक्ष अर्याल

कविता पोखरेल
फागुन १, रेसुङ्गा नगरपालिका–१० । गुल्मी जिल्लाको रेसुङ्गा नगरपालिका वडा नं. १० विकास निर्माणको तिव्रगतिमा भईरहेको छ । स्थानीय सरकारको व्यवस्थापन र नयाँ जनप्रतिनिधिको आगमनले यस वडाको मुहार दिनानुदिन फेरिर्दै गरहेको महशुस गर्न सकिन्छ । यहाँका स्थानीय वासिन्दाहरु सानोतिनो उपचारको लागि जिल्ला सदरमुकाम र राजधानी धाउन बाध्य थिए । तर, स्थानीय सरकारले स्वास्थ्य क्षेत्रलाई प्राथामिकता दिए पश्चात अहिले आम जनताहरुले स्वास्थ्य सेवाको लाभ वडाबाटै प्रत्यक्ष लिइरहेको वडा अध्यक्ष पदम प्रसाद अर्यालको भनाई छ ।

यस्तै, कृषि क्षेत्र अन्तर्गत किसानहरुलाई विभिन्न उन्नत जातको विउ विजन वितरण गर्नुका साथैं पशुपालन र मौरी पालनमा विशेष प्राथामिकता दिनुका साथैं किसानहरुलाई प्रोत्साहन गर्दै अनौठो जातको बोयर बोका समेत वितरण कार्य गरेको छ । वडाको सम्पूर्ण आधारभुत विद्यालयमा गुणस्तरीय र सर्वसुलभ शिक्षाको व्यवस्थापन गर्दै वडाको स्रोत साधनले भ्याएसम्म विद्यालयमा कम्प्यूटर शिक्षाको व्यवस्थापन गरी यस वडाले प्राविधिक शिक्षामा पनि जोड दिदैं शैक्षिक क्षेत्रमा आमुल परिवर्तन गरेको अवस्था छ ।

वडा अध्यक्ष अर्यालले भन्नुभयो, रेसुङ्गा नगरपालिका १४ वटा वडामा विभाजित छ, जस मध्ये १० नं. वडा भौगोलिक र जनसंख्याको आधारमा सबैभन्दा ठुलो रहेको छ । विगतको तुलनामा भन्दा वडामा सडक सञ्जालको क्षेत्रमा पनि उल्लेखनीय स्तोरउन्नती भएको छ । एक घर एक धाराको रणनिति अपनाउदैं यस वडाले खानेपानीको लागि लिफटीङको व्यवस्थापन गरेको छ । यो आयोजनाले टोलटोलमा खानेपानीको व्यवस्थापन हुने वडा अध्यक्ष अर्यालले भन्नुभयो । स्थानीय सरकारको पछि वडालाई विकासको लहरमा पु¥यानको लागि वडा अध्यक्ष अर्यालले चाल्नु भएको विकासका योजनाहरु र त्यसको कार्यान्वयन त्यतिकै अनुकरणनीय नै छ ।

स्थानीय सरकारको गठन पछि आम नागरिकहरुले जुन अपेक्षा गरेका थिए, त्यसलाई आफुले सक्दो पुरा गर्ने प्रयास गरेको वडा अध्यक्ष अर्यालले बताउनु भयो । आगामी दिनमा आम जनताहरुको साथ सहयोग पाएको खण्डमा वडालाई छोटो समयमा नै समृद्धिको यात्रामा र विकासको लहरमा पु¥याउन सकिने वडा अध्यक्ष अर्यालको धारणा छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्